Неділя, 24.11.2024, 00:55
Вітаю Вас Гость | RSS

Світло Любові

Каталог статей

Головна » Статті » Чудотворні ікони

ГРУШІВСЬКА ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

ГРУШІВСЬКА ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

 

Унікальна історія Грушівського чуда найближча нашій сучасності. Об’явлення Богородиці 12-річній дівчинці Марії Кізим 26 квітня 1987 р. на балконі зачиненого храму попередило знаменні історичні події – розпад СРСР, вихід Церкви з підпілля, відродження української держави. Маленьке село Грушів, яке таким чином стало відоме на всю Україну, вже мало свою багату історію, яка сягає кінця XVIII ст.

На місці теперішньої церкви росла верба. В старому дереві утворилося дупло, де чудесним чином з’явилося джерело. Місцеві жителі зауважили його цілющі властивості. Люди приходили по воду, молились і згодом обгородили це благодатне місце, а на вербі помістили ікону з зображенням криниці, оточену каліками, над якими чуває Богородиця. Особливістю ікони є словесні звернення осіб. Зліва на іконі напис «О істочнікі чудес ісполняється», праворуч «Іже Мати Божія в ньом являється». В криницю заглядає старець і каже: «Воістину виджу Матері Божія ікону». Жінка відповідає: «І аз виджу». Мати з сліпою дитиною на руках каже: «Сліпе уродіся, з очей кров текуще, ізціліся». Хворий з перев’язаною головою мовить: «Помилуй мя, Мати Божія», а чоловік з милицями: «Три годи хоровал на ногу і ізцелілся». Цей образ був виконаний олійними фарбами на полотні, а напис внизу свідчив, що його «намалював у 1806 році "многогрішний іконописець Стефан Чаповський"».

Богородиця через чудесні свої знамення - ікону та цілющу воду джерела – збирала довкола себе щораз більше людей. Але в 1840 р. чудотворне місце зазнало і осквернення – за наказом місцевих урядовців паркан і дерево зрубали, криницю закидали нечистотами, ікону Божої Матері перенесли до церкви в Грушеві.

У 1855 р. в Галичині лютувала епідемія холери. В Грушеві церковні дзвони не переставали голосити за померлими. В розпуці громада згадала, що в їхньому селі є зневажене чудотворне місце. Селяни вирішили відновити його і таким чином відвернути від себе це лихо. Вони очистили криницю і за три дні поставили над нею малу церковцю з дерева. Туди повернули чудотворну ікону Божої Матері. З цього часу епідемія відступила від села. На свято Успення Богородиці церкву посвятили. Згодом на пожертви чисельних богомільних прочан парох отець І. Коростенський збудував нову дерев’яну церкву у 1878 p., оскільки попередня на мокрому ґрунті почала руйнуватись. Папа Лев XIII у своїй грамоті 1901 р. надав право повного відпусту всім вірним у цій церкві на свята Пресвятої Тройці, Успення Богородиці і Воздвижения Чесного Хреста.

Радянська влада 18 березня 1959 р. закрила церкву, але місцеві мешканці приходили помолитись навіть перед зачиненими дверима. Ця молитва перемогла могутні міліційні оточення в час об'явлення Богородиці і дозволила по телебаченні СРСР 1987 р. транслювати чудесні події.

Свято-Покровський жіночий монастир

Студійського Уставу

ЧУДОТВОРНІ ІКОНИ

Укладач текстів монахиня Ірина Баран

Дизайн Олени Гижі

Редактор Наталія Ільків

Монастир Свято-Іванівська Лавра

79008, а/с 808, Львів, вул. Винниченка, 22, тел./факс 297-16-33

 
Категорія: Чудотворні ікони | Додав: Andrew (22.05.2009)
Переглядів: 3738 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Чудотворні ікони [16]
Молитви [9]
Історичні нариси святих місць [36]
Факти оздоровлення [1]
Дев’ятниці [0]
Вервиці [0]
Образки [8]
Різне [3]
Проповіді [7]
В даній категорії розділу, планується розміщувати проповіді, звернення священослужителів до християн
Колядки та віншування [0]
Короткі історії для душі [79]
Розважання та молитви [0]
Пошук
Наше опитування
Чи користуєтесь Ви енергозберігаючими лампами у помешканні?

Всього відповідей: 17
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0