Четвер, 28.03.2024, 16:42
Вітаю Вас Гость | RSS

Світло Любові

Каталог статей

Головна » Статті » Чудотворні ікони

ДОВГОЛУЦЬКА ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

Довголуцька ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

 

Невеличке село на Стрийщині – Воля Довголуцька – уподобала собі Богородиця для об'явлення. З розповідей місцевих жителів дізнаємося, що сталося це в першій половині XVIII ст. Селянин Матвій Кліщук їхав у поле возом, запряженим волами. Коли він проїжджав урочище Грабники, воли раптом зупинилися і впали навколішки. Як не намагався господар змусити їх їхати далі, зусилля його були марні. Тією ж дорогою проїжджав господар Михайло Білан. Пан Кліщун розповів йому, що сталося, і тоді товариш впряг ще свою пару волів у віз. Нарешті той зрушив з місця і селяни разом поїхали у село. День добігав кінця, а дива продовжувалися. Коли у далині показалося село, чоловіки побачили дивну заграву і вирішили що це, мабуть, пожежа. Тільки під'їхавши ближче, зрозуміли, що помилилися – це палаюче світло виходило не від будинків, а від дивної панни з дитятком на руках, яка з'явилася їм в лісній долині. Сяйво проникало глибоко в душу і дарувало небесний мир і радість. Не було сумніву, що це сама Матір Божа так ласкаво до них зверталася. В цей час селяни щиро молились як ніколи. Потім очевидці чуда поспішили в село. Видіння справило на них таке велике враження, що свідки, за порадою священника, в деталях розповіли все одному здібному маляреві, і той зобразив Божу Матір з дитям - Ісусом на іконі. Історія не зберегла його імені, а ось ікона прославилася численними чудами. Її помістили на чільне місце у церкві, і до неї сходилися прочани звідусіль просити у Небесної Цариці заступництва.

Дата побудови першої церкви у селі Воля Довголуцька невідома, але знаємо, що вона мала назву Благовіщення Пречистої Діви Марії. З невідомих причин назву змінили, і храмовий празник стали святкувати в день святого Миколая. Одного разу після служби у храмі забули загасити свічки і церква запалала у вогні. Ікони, що висіли низько, віруючі встигли винести, а чудотворний образ залишився за престолом. Пожежа знищила святиню, а ікона постала перед усіма на згарищі дивовижним чином неушкоджена, обгоріла лише рамка. Невдовзі побудували нову церкву і назвали її в честь Різдва Пресвятої Богородиці. Ікону урочисто занесли до храму. Декілька разів ікону переносили в сусіднє село Довголука, але там ікона починала темніти і її повертали назад.

У 1902 р. на храмове свято у Волю Довголуцьку прибув Митрополит Андрей Шептицький. На цей час це було широко відоме відпустове місце.

Перебуваючи у Львові в червні 2001 р., Папа Іван Павло II поблагословив корони для чудотворної ікони. Їх встановив Блаженнійший Патріарх Любомир під час відпусту 21 вересня 2001 р. Поряд з традиційними пішими прощами щороку 23 червня відбуваються молодіжні велопрощі.

Свято-Покровський жіночий монастир

Студійського Уставу

ЧУДОТВОРНІ ІКОНИ

Укладач текстів монахиня Ірина Баран

Дизайн Олени Гижі

Редактор Наталія Ільків

Монастир Свято-Іванівська Лавра

79008, а/с 808, Львів, вул. Винниченка, 22, тел./факс 297-16-33

Категорія: Чудотворні ікони | Додав: Andrew (22.05.2009)
Переглядів: 2940 | Рейтинг: 3.5/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Чудотворні ікони [16]
Молитви [9]
Історичні нариси святих місць [36]
Факти оздоровлення [1]
Дев’ятниці [0]
Вервиці [0]
Образки [8]
Різне [3]
Проповіді [7]
В даній категорії розділу, планується розміщувати проповіді, звернення священослужителів до християн
Колядки та віншування [0]
Короткі історії для душі [79]
Розважання та молитви [0]
Пошук
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 70
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0