Субота, 20.04.2024, 19:28
Вітаю Вас Гость | RSS

Світло Любові

Каталог статей

Головна » Статті » Чудотворні ікони

ЗАРВАНИЦЬКА ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ
ЗАРВАНИЦЬКА ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ
 

У костелі с Золотники Підгаєцького повіту є письмовий запис про чудотворну ікону в Зарваниці з XIII ст. Народні перекази оповідають, як татари нападали на Київ і нищили церкви і монастирі. Один чернець чудом врятувався втечею на Поділля. У затишному лісі над р. Стрипою натомлений заснув. У сні йому з'явилася Богородиця з ангелами, що подавала йому край омофору. Монах збудився, а коли оглянувся - знайшов ікону біля джерела. Він вирішив залишитися на цьому місці. Побудував капличку і помістив у ній ікону Божої Матері, а сам жив у печері. До нього почали приходити люди на молитву й оздоровлялись. Одного разу занедужав князь Теребовлянський Василько. Вислав він послів до пустельника з проханням прийти до нього. Але чернець відповів, щоб князь сам прибув на чудотворне місце. Василько приїхав, помолився і отримав зцілення. З вдячності за це він побудував церкву поблизу джерела. Відтоді ще більше людей приходили сюди і отримували чудесні оздоровлення зі своїх недуг. Інший переказ свідчить, що засновниками поселення були серби-монахи. Первинна назва села була «Сербаниця», але згодом перетворилася на «Зарваниця». Чудотворну ікону вони привезли зі собою з Сербії.

Очевидним залишається факт, що у Зарваниці віддавна існував монастир. У ньому була чудотворна ікона, відома у широкій околиці. Через століття, коли татари дібралися до Зарваниці, знищили церкву і монастир. Ікону монахи врятували. В 1754 р. за сприянням графа А. Мйончинського, власника села, було збудовано нову церкву. Тодішній митрополит Атаназій Шептицький склав молитву до Матері Божої, що на Зарваницькій іконі: «...Недужі за Твоїм посередництвом видужують, горем прибиті зазнають полегшення, всі, що Тебе в молитвах почитають і Твого Покрова шукають, отримують від Тебе благодаті...».

У 1867 р. урочисто ікону коронували в присутності 200 священників і 100 тисяч вірних коронами, купленими у Римі. Також старанням кардинала Йоана Сімеоні, який не раз відвідував Зарваницю, Папа Пій IX надав іконі Привілей статусу повного відпусту. В 1893 р. на місці з'явлення ікони побудували капличку над криницею.

Завдяки монахам студитам чудотворна ікона залишилась неушкодженою впродовж важких 1939 1946 pp. Щоразу перед наступом чергових загарбників чернець Назар задля безпеки виносив ікону в ліс.

У радянський час чудотворну Зарваницьку ікону місцева жителька Юлія Монастирська зберігала у спеціальній ніші в стіні свого дому до 1989 р. Вщент знищені церква, монастир, каплиця постали з руїн разом із відродженням державності, і сьогодні Зарваницю вважають одним з найбільших паломницьких центрів у світі.

Свято-Покровський жіночий монастир

Студійського Уставу

ЧУДОТВОРНІ ІКОНИ

Укладач текстів монахиня Ірина Баран

Дизайн Олени Гижі

Редактор Наталія Ільків

Монастир Свято-Іванівська Лавра

79008, а/с 808, Львів, вул. Винниченка, 22, тел./факс 297-16-33

Категорія: Чудотворні ікони | Додав: Andrew (22.05.2009)
Переглядів: 8378 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.6/7
Всього коментарів: 1
1 kons_ana  
0
пресвята Богородиця молись за нас!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Чудотворні ікони [16]
Молитви [9]
Історичні нариси святих місць [36]
Факти оздоровлення [1]
Дев’ятниці [0]
Вервиці [0]
Образки [8]
Різне [3]
Проповіді [7]
В даній категорії розділу, планується розміщувати проповіді, звернення священослужителів до християн
Колядки та віншування [0]
Короткі історії для душі [79]
Розважання та молитви [0]
Пошук
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 70
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0