П`ятниця, 29.03.2024, 13:41
Вітаю Вас Гость | RSS

Світло Любові

Каталог статей

Головна » Статті » Чудотворні ікони

ЛІСЬКА (СТРИЙСЬКА) ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

ЛІСЬКА (СТРИЙСЬКА) ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

 

Ця ікона походить з містечка Лісько, що розташоване у Надсянні – на етнічній українській території, яка відійшла до Польщі в 1946 – 1947 pp. На околиці Ліська стояла невелика церква Різдва Пресвятої Богородиці, де перебувала чудотворна ікона. Місцева легенда розповідає, що ікона показалася на пні зрізаного дуба. Цей дубовий пень був замурований у головному вівтарі церкви, а сама ікона поставлена на бічному вівтарі. Датують Ліську ікону 1690 – 1710 pp. Своїми чудами вона прославилася далеко за межі Надсяння. До неї приходили помолитись прочани з Галичини, Словаччини, Угорщини. Так, наприклад, одна родина з далеких Карпат отримала ласку чудесного зцілення їхнього сина від сліпоти: тато з хлопчиком прибули на молитву до Божої Матері в Ліську, а коли поверталися додому, на мості через річку хлопчик раптом запитав: «Тату, а що це таке?» Вражений батько схвильовано пояснив: «Це лебеді на Сяні».

На початку Другої світової війни парох церкви о. Юліан Чучкевич служив Святу Літургію і під час освячення зауважив, що вогонь на свічці видовжився, а потім утворилася поперечка. Священик та люди побачили хрестик, який до кінця Служби Божої палахкотів, а потім сам зник. Припускали, що буде велике терпіння. Операція «Вісла» польського та радянського урядів стала трагедією для сотні тисяч українців, які примусово були вигнані з прабатьківських земель і переселені на захід Польщі або в Галичину. У розпорядженні депортованих було 2 години, щоб зібрати речі. Кожна родина брала найнеобхідніше. Члени церковного братства попросили пароха дозволу забрати ікону. Її вивезли до Стрия і 25 січня 1946 р. передали в Успенську церкву. І тут слава про чудодійну силу ікони Пресвятої Богородиці швидко рознеслася між вірними. Парох церкви о. Михайло Дацишин свідчив, що в 1954 р. хлопчик Іриней Гутнікевич захворів на менінгіт. У Стрийську лікарню приїхав до нього знаменитий доктор Коржинський зі Львова. Він оглянув дитину і сказав: «Ми тут безпорадні, хіба що... – і вказав пальцем на небо – один на сто виходить з такої недуги, і то, звичайно, калікою». Родина просила о. Городиловського увесь травень служити молебні перед чудотворною іконою за здоров’я Іринея. Та коли до кінця місяця залишилося кілька днів, о. Городиловський сказав, що сьогодні служитиметься подячний молебень, – Іриней одужав. Вирісши, він став лікарем.

Найбільшим знаком вшанування ікони є відпусти, що відбуваються в день Положення ризи Богородиці 15 липня. Відпуст традиційно починається в переддень свята із Вечірні, служиться Водосвяття, читання молитов над хворими, відбувається урочистий обхід та обнесення навколо храму Ліської чудотворної ікони Божої Матері. Чування триває всю ніч. Божественна Літургія увінчує свято.

Свято-Покровський жіночий монастир

Студійського Уставу

ЧУДОТВОРНІ ІКОНИ

Укладач текстів монахиня Ірина Баран

Дизайн Олени Гижі

Редактор Наталія Ільків

Монастир Свято-Іванівська Лавра

79008, а/с 808, Львів, вул. Винниченка, 22, тел./факс 297-16-33
Категорія: Чудотворні ікони | Додав: Andrew (22.05.2009)
Переглядів: 4939 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1 Kostjantyn  
0
Пресвята Богородиця спаси нас!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Чудотворні ікони [16]
Молитви [9]
Історичні нариси святих місць [36]
Факти оздоровлення [1]
Дев’ятниці [0]
Вервиці [0]
Образки [8]
Різне [3]
Проповіді [7]
В даній категорії розділу, планується розміщувати проповіді, звернення священослужителів до християн
Колядки та віншування [0]
Короткі історії для душі [79]
Розважання та молитви [0]
Пошук
Наше опитування
Як часто Ви ходите до Церкви?
Всього відповідей: 146
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0