Четвер, 28.03.2024, 18:04
Вітаю Вас Гость | RSS

Світло Любові

Каталог статей

Головна » Статті » Чудотворні ікони

УНІВСЬКА ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

Унівська Чудотворна Ікона Богородиці

 

Унівський монастир, де перебуває ікона, один з найдавніших в Україні. Археологи стверджують Про його існування вже в 13 ст. Першими опікунами монастиря були галицькі князі, а згодом - литовські. У 1549 р. цей осередок духовності і культури став жертвою грабіжницького нападу татар. Але Богородиця недарма вибрала собі це місце і своїм провидінням подбала про нього. Вона з’явилася у сні Олександрові Ванькові Лагодовському, українському шляхтичеві, який занедужав на ноги. Вона порадила йому їхати на схід від своїх маєтностей шукати цілющого джерела, омитися в ньому і отримати зцілення. Таким чином, Лагодовський натрапив на руїни монастиря в Уневі. За народним переказом на згарищі він побачив ікону Божої Матері, що чудом вціліла. «...Межи згарищами – блеск ясний, несьогосвітній. Усі припали до того місця, стали відгребувати згарища і попіл – і очам їх вказується ясна і неушкоджена чудотворна ікона. Надія і сила вступила в серце лицаря побожного». Отож, ікона віддавна існувала, але дата її написання і автор не відомі. З вдячності своїй Цілительці Лагодовський збудував муровану церкву Успення Пресвятої Богородиці. Це – унікальна пам’ятка архітектури перехідного періоду від пізньої готики до ренесансу, збережена до сьогодні. До неї було перенесено ікону і поміщено за престолом над цілющим джерелом. У 1630 р. сюди прийшов Федір Орлович, якому вдалося врятуватися з турецького полону, з галер. Своєму звільненню він завдячував зверненню до унівської святині.

Припускають, що ікону коронував Архимандрит Атанасій Шептицький (1715 – 1746). Унівський парох о. А. Дольницький про це записав у своїй історії: «... сей образ находився в каплиці на цвинтарі унівском, а коли той образ украшено короною («коронован»), перенесено єго до церкви палацовой. А цвинтар, на котором лишилися каплиця до нині, названо Коронатою». Очевидно, що це свято було настільки велелюдним, що змушені були винести ікону з монастиря на просторіше місце на гору. Митрополит Левицький заповів там під престолом похоронити його серце, а сам був похований у монастирській церкві.

В 1950 р. радянська влада закрила монастир. У підпіллі живим осередком Греко-Католицької Церкви стала каплиця на Коронаті, де таємно служили Літургії, сповідали, хрестили, вінчали.

З черговим відродженням Унева як духовного центру в кін. XX ст. було відновлено святиню. Оригінальну ікону переховували на горищі церкви, через що вона зазнала значних пошкоджень. Унівську ікону написав іконописець студит ієромонах Ювеналій Мокрицький, її помістили під оригінальною шатою, яка збереглася.

Двічі на рік до Унева прибувають велелюдні прощі на свято Унівської іко­ни у третю неділю травня і на свято Успення Пресвятої Богородиці. Божа Мати ласкаво вислуховує гарячі молитви, що повсякчас звучать у цьому чудотворному місці.

Свято-Покровський жіночий монастир

Студійського Уставу

ЧУДОТВОРНІ ІКОНИ

Укладач текстів монахиня Ірина Баран

Дизайн Олени Гижі

Редактор Наталія Ільків

Монастир Свято-Іванівська Лавра

79008, а/с 808, Львів, вул. Винниченка, 22, тел./факс 297-16-33
Категорія: Чудотворні ікони | Додав: Andrew (22.05.2009)
Переглядів: 7398 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 1
1 kons_ana  
0
пресвята Богородице і Матір Бога нашого-молися за нас грішних!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Чудотворні ікони [16]
Молитви [9]
Історичні нариси святих місць [36]
Факти оздоровлення [1]
Дев’ятниці [0]
Вервиці [0]
Образки [8]
Різне [3]
Проповіді [7]
В даній категорії розділу, планується розміщувати проповіді, звернення священослужителів до християн
Колядки та віншування [0]
Короткі історії для душі [79]
Розважання та молитви [0]
Пошук
Наше опитування
Як часто Ви ходите до Церкви?
Всього відповідей: 146
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0