Неділя, 24.11.2024, 00:26
Вітаю Вас Гость | RSS

Світло Любові

Каталог статей

Головна » Статті » Чудотворні ікони

ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОЖОЇ МАТЕРІ В ПОГОНІ

Чудотворна ікона Божої Матері в Погоні

 

Чудотворна Ікона Божої Матері славилася численними чудами. Частина їх відноситься до XVII-XVIII ст., де Пресвята Богородиця показувала свою силу для потребуючих. Біля Ікони горнулись численні паломники не тільки з Покуття, в ознаку обильних ласк з пожертв зложених в дарунку за вислухані молитви для Ікони Пресвятої Богородиці було справлено срібні шати і корони з золотими оправами і золотий жезл як Цариці Покуття.

В середині XVIII ст. за правління Австрійської імперії, щоб залишити статус існування монастиря, до скарбу австрійського забрано срібні шати і корони, 25 вот, 2 ордени і другі коштовності.

1936 р. о. Дам’ян Богун пише: «хоч ікона і обдерта, та вона не перестає славитись чудами».

1946 р. – відбувається насильне закриття монастиря і церкви. В 60-х роках ХХ ст. церковцю розвалено, всі ікони позначені одним з кагебистів, який в церкві пустив кулеметну чергу зі своєї зброї, ранені ікони перенесено до с. Пшеничники.

Всі ікони повернуто з с. Пшеничники до Погоні в 80-х роках.

З 1992 р. – відбулось ряд чудесних ісцілень через молитовну єдність з Пресвятою Богородицею, які є записані в книзі.

На іконі піднімається видима заслона, мою увагу привертає Богородиця, мені стало якось не по собі, я відхилився назад. Стрепенувся і коли мій погляд застановився на Іконі Матері Божій, в тій хвилині отримав від Неї благовість: «Це я?! А ти мене шукаєш!». Пресвята Богородиця більше нічого не говорила, але щось заставило вдивлятись в Ікону і якісь звуки на мою підсвідомість неначе підказували: «Дивись, це місце від цвяхів, якими були прикріплені корони і шати», це все, що було для мене відкрито, було підтверджено 6 березня 2001 р. авторитетною комісією, яка складалась із спеціалістів інституту «Укрзахідпроектреставрація». Керівник відділу мистецтвознавства та реставрації живопису Н. Сліпченко та головний спеціаліст мистецтвознавець Леся Орушкевич дали заключення: датують ікону серединою XVII ст.  Сліди від цвяхів дають констатувати, що над головами Богородиці і Христа пізніше були корони, а на одязі кріпились шати.

Після реставрації, 27 червня 2001 р. Ікона Благословенна Святішим отцем Іваном–Павлом ІІ Папою Римським під час апостольської подорожі по Україні.

І Ти дорогий християнине, дивишся на відбитку чудотворної ікони, і маєш нагоду просити від неї ласк і охорони на всі дні свого життя.

 

З молитвою і вдячністю: Настоятель Свято-Успенського Погінського монастиря

о. Никодим Гуралюк ЧСВВ

 

 

Категорія: Чудотворні ікони | Додав: Andrew (22.05.2009)
Переглядів: 5780 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Чудотворні ікони [16]
Молитви [9]
Історичні нариси святих місць [36]
Факти оздоровлення [1]
Дев’ятниці [0]
Вервиці [0]
Образки [8]
Різне [3]
Проповіді [7]
В даній категорії розділу, планується розміщувати проповіді, звернення священослужителів до християн
Колядки та віншування [0]
Короткі історії для душі [79]
Розважання та молитви [0]
Пошук
Наше опитування
Як часто Ви ходите до Церкви?
Всього відповідей: 146
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0