Четвер, 06.08.2020, 01:31
Вітаю Вас Гость | RSS

Світло Любові

Каталог статей

Головна » Статті » Чудотворні ікони

КРЕХІВСЬКА (ВЕРХРАТСЬКА) ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

КРЕХІВСЬКА (ВЕРХРАТСЬКА) ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

 

Історична назва ікони – Верхратська. Верхрата – село, розташоване над річкою Ратою 15 км від Рави-Руської. Після Другої світової війни воно ввійшло до складу Польщі. В одному з присілків Верхрати у другій половині XVII ст. існувала василіанська чернеча обитель. У монастирській церкві, за даними літопису, була ікона Богородиці. Її придбав у Замості в 1682 р. у маляра Матвія ігумен Верхратського монастиря о. Ісаак Сокальський. Іконописець зумів талановито передати взаємний вияв любові між Матір’ю та дитиною Ісусом, невимовну ніжність. Недаремно цей тип ікон називають «Милування», а грецькою «Елеуса». Пресвята Богородиця ласкава і прониклива, а Ісус – смиренний як ягня, що з любові до людства невинно терпітиме муки і смерть. Божа Матір знає, що тримає на своїх руках Божий дар; однак цей дар не лише для неї. Вона пригортає цей скарб не для того, щоб зберегти Його для себе, а вказує, що це – Божий дар для світу. Ісус же вдивляється в Матір з Божою любов’ю, бо вона без застережень віддала себе Господеві.

Перше чудо, пов’язане з іконою, відбулося 2 липня 1688 р. Тієї ночі священики А. Свидницький, Т. Вітошинський, І. Ковальський, а також багато парафіян побачили незвичне сяйво над церквою, а коли зайшли до храму, то зауважили сльози на лику Матері Божої в іконі. Сльозіння тривало 4 тижні. Щоб засвідчити це чудо, приїхав владика Йосиф Шумлянський і відповідною грамотою від 6 липня 1688 р. проголосив ікону Верхратської Богородиці чудотворною. Відтоді монахи записували детально всі наступні чуда, що творили окрему книгу з підписами тих, які оздоровилися чи отримали якусь іншу ласку (до 1793 р. їх було 150).

Під час проведення реформи австрійського імператора Йосифа II, верхратський монастир було закрито у 1806 р. Отці василіани урочисто перенесли ікону до Крехівського монастиря.

Минуло два з половиною століття, і монастирі знову почали масово ліквідовувати – тепер вже радянська влада. В 1949 р. василіанських ченців насильно вивезли з Крехова. Багато церковного майна було знищено, в приміщенні монастиря розмістили сиротинець. Верхратська чудотворна ікона була перевезена до церкви Параскеви П’ятниці у Львові і впродовж радянського періоду зберігалася там.

В 1991 р. громада автокефальних православних церкви св. Параскеви передала ікону її власникам. Урочистою процесією її спочатку перенесли до церкви св. Онуфрія, а в травні 1991 р. – до Крехова.

У Крехівському монастирі була ще одна чудотворна ікона Богородиці, яка мала автентичну назву «Крехівська». Її подарувала оо. василіанам родина Красовських зі Львова, після того, як їхня донька Олександра оздоровилася від сліпоти. З приходом радянської влади ікона була втрачена.

Свято-Покровський жіночий монастир

Студійського Уставу

ЧУДОТВОРНІ ІКОНИ

Укладач текстів монахиня Ірина Баран

Дизайн Олени Гижі

Редактор Наталія Ільків

Монастир Свято-Іванівська Лавра

79008, а/с 808, Львів, вул. Винниченка, 22, тел./факс 297-16-33

Категорія: Чудотворні ікони | Додав: Andrew (22.05.2009)
Переглядів: 4213 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Чудотворні ікони [16]
Молитви [9]
Історичні нариси святих місць [36]
Факти оздоровлення [1]
Дев’ятниці [0]
Вервиці [0]
Образки [8]
Різне [3]
Проповіді [7]
В даній категорії розділу, планується розміщувати проповіді, звернення священослужителів до християн
Колядки та віншування [0]
Короткі історії для душі [79]
Розважання та молитви [0]
Пошук
Наше опитування
Хто Ви є за віросповіданням?
Всього відповідей: 280
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0