Неділя, 24.11.2024, 00:31
Вітаю Вас Гость | RSS

Світло Любові

Каталог статей

Головна » Статті » Чудотворні ікони

ГОШІВСЬКА ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

ГОШІВСЬКА ЧУДОТВОРНА ІКОНА БОГОРОДИЦІ

 

Гошівська ікона – це копія Белзької (Ченстоховської) ікони Богородиці, мальована на полотні. Її іконописний тип – Одигітрія (з грец. Провідниця). На іконі Божа Матір тримає малого Ісуса на лівій руці. Обидві фігури звернені обличчям до глядача, і Богородиця правицею вказує на Божого Сина, що благословляє правою рукою. Тим самим пригадує нам її слова в Кані Галилейській: «Що лиш скаже вам – робіть» (Йо. 2,5). Лики обидвох осіб урочисті та маєстатичні. Ісус – Боже Слово, а Пресвята Богородиця – перша і найвища обожествлена людина, цілковито заглиблена у Господа, огорнена особливою Божою присутністю.

Василіанський «Монастирський літопис» подає таку історію походження Гошівської ікони. Її придбав у одного маляра у місті Олаві український шляхтич з Бережанщини Андрій Шугай, перебуваючи там у 1705 р. на службі. Ікона стала особливо дорогою для його родини, коли вона чудом уціліла в час пожежі у маєтку. Згодом три дочки Шугая, рятуючись від воєнного лихоліття, переховувалися в родині шляхтича Миколи Гошовського на Перемишлянщині (с. Дунаїв) і забрали зі собою родинну реліквію. В мирний час дівчата повернулися додому, а ікону забули. Коли її знайшов Микола Гошовський, замилувався нею і попросив Андрія Шугая подарувати йому її, на що той неохоче погодився. Незабаром сталося чудо - ікона заплакала. Митрополит Атанасій Шептицький зібрав під присягою свідчення очевидців чуда і проголосив її чудотворною. Будучи фундатором василіанського монастиря на Ясній Горі, Микола Гошовський подарував ікону отцям василіанам, і її урочисто було внесено до монастирського храму в Гошеві. Під час процесії донька Катерини Хоєцької оздоровилась від сліпоти, а згодом ченці записували численні чуда, яких тільки від 1737 р. до кінця XVIII ст. було 117.

Гошівська ікона чудом збереглася від пожежі в час Другої світової війни, натомість монастирські будівлі були знищені. Далі слід ікони губиться: ймовірно, вона потрапила в приватну колекцію.

З відродженням чернечого життя на Ясній Горі в Гошеві український іконописець монах студит Ювеналій Мокрицький у Римі відтворив копію Гошівської чудотворної ікони, яку освятив Папа Іван Павло II.

У липні 2001 р. з Івано-Франківська до Гошева була перенесена і встановлена на місце почитання інша копія, яка найбільше зберегла первісний вигляд чудотворної Гошівської ікони і датувалася реставраторами початком XX ст. Отець василіанин Марко Дирда зібрав з доступних джерел відомості про чуда і опублікував їх у книзі «Ясна Гора в Гошеві». Щороку в третю неділю травня відбувається молодіжна проща до Гошівської чудотворної ікони, яка збирає біля себе десятки тисяч людей.

Свято-Покровський жіночий монастир

Студійського Уставу

ЧУДОТВОРНІ ІКОНИ

Укладач текстів монахиня Ірина Баран

Дизайн Олени Гижі

Редактор Наталія Ільків

Монастир Свято-Іванівська Лавра

79008, а/с 808, Львів, вул. Винниченка, 22, тел./факс 297-16-33

Категорія: Чудотворні ікони | Додав: Andrew (22.05.2009)
Переглядів: 7901 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.3/6
Всього коментарів: 1
1 З  
0
Я була в Гошівському монастирі, коли сфотографувала ікону, не могла повірити своїм очам!!! Допоможіть мені будь ласка зрозуміти, що це на фотографії таке !

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Чудотворні ікони [16]
Молитви [9]
Історичні нариси святих місць [36]
Факти оздоровлення [1]
Дев’ятниці [0]
Вервиці [0]
Образки [8]
Різне [3]
Проповіді [7]
В даній категорії розділу, планується розміщувати проповіді, звернення священослужителів до християн
Колядки та віншування [0]
Короткі історії для душі [79]
Розважання та молитви [0]
Пошук
Наше опитування
Чи користуєтесь Ви енергозберігаючими лампами у помешканні?

Всього відповідей: 17
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0