Четвер, 06.08.2020, 00:44
Вітаю Вас Гость | RSS

Світло Любові

Каталог статей

Головна » Статті » Історичні нариси святих місць

Свята Земля

ДЕЯКІ ПРОЧАНСЬКІ МІСЦЯ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ ЗА КОРДОНОМ

 

Свята Земля

 

Віра Христова заполонила серця мільйонів людей. Прочани у цілому світі регулярно вирушають на релігійні прощі. Звичайно, кожен народ має свої прочанські місця, та свою практику їхнього відвідування. Ми, українці, також маємо багато чудодійних місць, де в той чи інший спосіб було проявлено Милосердя Боже, де відбувалися події надприродного характеру. Наша багатостраждальна земля є досить благословенною Господом Богом, рясно вкрита такими місцями, які тепер належно шануються.

Проте ми часто вирушаємо і в чужі краї, щоб і там побути на прощі та збагатитися їхніми духовними практиками. Напевне на першому місці з таких прощ я поставив би відвідування Святої Землі. По цій території ходив Сам Спаситель Світу, це місце є колискою всіх християн. І хоча там є святині і християн, і мусульман, і юдеїв, та влада державна не є християнською, наші прочани, звичайно, хто має можливості, туди часто навідуються.

Я не буду описувати історію життя Ісуса Христа, який своєю присутністю освятив цю землю, бо то є описано в Євангелії, лише підкреслю ті місця для проведення прощ, які сьогодні можна здійснити.

Назарет. Місто розташоване на зеленому пагорбі на південь від Галілеї, недалеко від Тиверіадського озера. Сьогодні то є невеличке містечко, переважно з сучасною архітектурою. За часів дитячих років Ісуса Христа це було маленьке село, яке тільки відносно недавно стало містом. Спочатку його руйнували римляни, пізніше араби, і лише з початком хрестових походів у XI столітті, містечко почало розвиватися. Відтоді місто Назарет стало центром християнського єпископату та адміністративним центром Галілеї. В XIII столітті місто повністю зруйнували турки. Сьогодні в Назареті живуть поруч прихильники різних релігій та конфесій і один з одним уживаються. Із релігійних споруд я порекомендував би відвідати Базиліку Благовіщення Пресвятої Богородиці. Згідно переказів, власне там з’явився Марії Архангел Гавриїл з Благою вісткою. Також можна відвідати Церкву святого Йосифа чи, як її називають у народі, Церкву Святого Сімейства. Цікавим є ансамбль Церкви Архангела Гавриїла, разом з фонтаном, з якого, згідно переказів, Марія набирала воду перед зустріччю з посланцем від Бога.

Ейн Карем. Це маленьке містечко розташоване на невеличкому пагорбі в пригороді Єрусалиму, яке з 1961 року стало вже частиною Святого Міста. За Біблійних часів воно називалося в перекладі на українську мову “Винне джерело”. Згідно історичних досліджень, те поселення відповідає місцю, описаних у Євангелії подій, коли праведна Єлизавета зустрілася з Дівою Марією і дитина в її утробі зраділа, відчувши поруч Богородицю з Ісусом в утробі. Якраз на цьому місці тепер знаходиться Церква Відвідування. На одній зі стін храму розміщений виписаний гімн Слави Господа на сорок одній мові народів світу.

Недалеко від цього місця розташована інша Церква Предтечі Господнього Івана Хрестителя, яка належить Францисканському монастирю. Згідно переказів, вона стоїть на колишньому місці будинку в якому проживали праведні Захарій та Єлизавета. Перша Церква була побудована в V столітті, а потім розширена за часів хрестових походів. Пізніше араби перетворили її на готель та конюшню. Сучасний вигляд Церква отримала після реконструкцій та ремонтів починаючи з середини XIX століття. В Крипті, яка називається Печера Бенедикта, згідно переказів, народився Предтеча Іван Хреститель.

Вифлеєм. Село розташоване трохи на південь від Єрусалиму. Воно є відомим християнам у всьому світі, можливо то є найбільша історична пам’ятка християнства, бо в цьому селі народився Ісус Христос.

Тут можна відвідати Базиліку Різдва Господа Нашого Ісуса Христа, в якій знаходиться Печера Різдва, Вівтар Ясел та Вівтар Волхвів. Також знаменитістю цього поселення є Церква та монастир святої Катерини. Посеред монастиря стоїть колона блаженного Ієроніма, вченого, який жив тут останні 35 років свого життя і працював над перекладом Біблії “Вульгата” з 385 по 420 роки.

Йордан. Річка має важливе значення для всіх християн, незалежно від конфесій. Тут Іван Хреститель хрестив Ісуса Христа перед виходом на Його служіння. Тепер на цьому місці священики католицьких та православних Церков проводять над прочанами, які бажають, Чин Символічного Хрещення.

Гора спокус. Сувора скеля ніби нависає над містом Єрихон та долиною річки Йордан. Згідно Євангелія від Матвія, Ісус Христос після Хрещення в річці Йордан, пішов на сорок днів у пустиню, щоб постити та молитися, а потім на високій горі сатана спокушував Його. Згідно переказів, це і є та пустиня, де перебував Спаситель, і на цій горі відбувалися спокуси. Інша назва гори - Гора Сорока Днів. Тепер на цій скелі розташований грецький православний монастир.

Кана Галілейська. Поселення знамените тим, що Ісус Христос сотворив у ньому Своє перше чудо, перетворивши під час весілля воду у вино. В цьому селі побудовано Церкву Чуда в Кані Галілейській, якою опікуються монахи францискани. В Крипті Церкви зберігається глечик, який, згідно переказів, є одним з тих, у якому проходило перетворення води на вино.

Гора Фавор є знаменитою тим, що на ній відбулося Переображення Ісуса Христа. Сучасну Базиліку Переображення побудували в 1923 році. Перед храмом видніються залишки старовинних храмів, які стояли там раніше.

Витанія. В цьому поселенні Ісус Христос створив найбільше чудо - воскресив померлого Лазаря, який був уже три дні як похоронений. У теперішній час там розташоване арабське село Ель Азарія, на східному схилі Оливної Гори, недалеко від Єрусалиму. Сучасна Церква Лазаря збудована на залишках старовинних Церков у середині XX століття і знаходиться над печерою в якій проходило воскресіння Лазаря.

Єрусалим. Напевне найбільшим релігійним центром на Святій Землі є місто Єрусалим, колиска трьох релігій: християнства, мусульманства та юдаїзму. Місто, яке стало свідком останніх днів життя Ісуса Христа, місцем несправедливого суду та місцем завершення життя Спасителя на землі. Тут для прочанина є багато релігійних об’єктів, де він може від щирої душі помолитися та набратися Ласки Божої, вже від самої присутності в тих Святих Місцях, по яких ходив Ісус Христос. Але в даному молитовнику описати всього неможливо. Я постараюся нагадати лише про ті місця, де бажано побувати. То є місця, про які згадується в Євангелії і де пізніше були побудовані храми або інші релігійні споруди:

1.  Церква святої Анни та Купальня Витезда.

2.              Церква Плачу Господнього.

3.              Купальня Силоам.

4.              Зал Тайної Вечері.

5.              Церква святого Петра в Галіканті.

6.              Долина Кедрон.

7.              Гефсиманія.

8.              Церква всіх націй.

9.              Церква Гробниці Діви Марії.

10.  Вулиця Скорботи (Хресна Дорога).

11. Свята Гробниця (весь ансамбль).

12. Церква Вознесіння.

13. Собор Троїцький.

14. Церква святої Марії Магдалини.

15. Церква святого Марка.

16. Собор святого Якова.

17. Церква Спасителя.

18. Базиліка Успіння Пресвятої Богородиці .

Попри ті перераховані мною релігійні об’єкти є ще й багато інших, які в тій чи іншій мірі мають відношення до Біблійних подій. Повірте, прочанину в Єрусалимі є що робити і Святе Місто чекає на вас. З великим молитовним натхненням і трепетом у душі ви будете повертатися з цієї прощі додому.

 

Зібрав та опрацював матеріал

о. Богдан Савчук

Молитовник-путівник для прочанина, Львів – 2006

Категорія: Історичні нариси святих місць | Додав: Andrew (05.06.2009)
Переглядів: 1938 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Чудотворні ікони [16]
Молитви [9]
Історичні нариси святих місць [36]
Факти оздоровлення [1]
Дев’ятниці [0]
Вервиці [0]
Образки [8]
Різне [3]
Проповіді [7]
В даній категорії розділу, планується розміщувати проповіді, звернення священослужителів до християн
Колядки та віншування [0]
Короткі історії для душі [79]
Розважання та молитви [0]
Пошук
Наше опитування
Хто Ви є за віросповіданням?
Всього відповідей: 280
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0